Meta Tag Oluştur Oluştur

Web Sitesi Seo Analizi
Link Kısalt

Meta Tag Oluştur

Site Başlık
Site Açıklama
Site Anahtar Kelimeler (virgül ile ayırın)
Bütün robotlara izin verilsin mi?
Bütün bağlantılar robotlara izin versinmi?
Ne tür içerikler olacak?
Sitenizin dili nedir?

(Opsiyonel Meta Tag Ayarlarları)

Arama motorları bu siteyi ne zaman ziyaret etsin     günler.


Yazar:Link Kısalt

Hakkında Meta Tag Oluştur

Online ücretsiz meta tag kodlarını oluşturup web sitenize yükleyebilirsiniz.

Meta Tag etiketleri sitelerinizin <head></head> etiketleri arasına yerleştirilen, siteniz ve içeriği hakkında bilgiler veren kodlardır. Siteniz indexlenirken yada aramalarda nasıl görüneceğine sizin karar vermeniz için bu kodları düzenleyip sitenize eklemeniz gerekmektedir. Meta tag etiketleri arama motorları örümcekleriyle dialog kuran kodlardır. Sitenizin seo yapısı ve verimliliğini artırmak için bu kodlar sınırında ve tadında yazamanız önerilir.

<TITLE> Başlık Etiketi </TITLE>

Title başlık etiketi sitenizin ismi, yada bir başlık ekleyebilirsiniz. Başlıksız isimsiz bir web sitesi olamaz. Olsada bir faydası olmaz.

<meta name="description" content="XYZ" /> Etiketi

Sitenizin kısa bir açıklamasını yapmanız gerekir.

<meta name="keywords" content="kelime X, kelime Y, kelime Z" /> Etiketi

Sitenizi anımsatan anahtar kelimeleri maximum 9 kelime girebilirsiniz.her kelime arasına (,) virgül koymanız gerekir. Örneğin.( anahtar kelime, anahtar kelime2,anahtar kelime 3...)gibi 

<meta name="robots" content="index,follow" />

Arama motorlarına site içeriği ile karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyor. Virgülün solundaki ifade sayfanın indekslenip indekslenmeyeceğine karar verilmesini sağlarken, sağındaki ifade sayfadaki linklerin takip edilip edilmeyeceğini belirtiyor.


(Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir. SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.(Google)