IP Adres sorgulama ekranı | WSA Web Seo Analizi Sorgulama & Webmaster Araçları

IP Adres sorgulama ekranı

Web Sitesi Seo Analizi

IP Addres Sorgulama


Senin IP

54.204.194.23

Şehir Ashburn
Bölge Virginia
Ülke United States of America
Ülke Kodu US
ISP Amazon.com
Latitude 39.048100
Longitude -77.472800

Hakkında IP Addres Sorgulama

IP Adresinizi Öğrenin

yukarıdaki bilgiler bulunduğunuz konumun ip nosunu ve adresini vermektedir.

Internet'te her bilgisayarın bir IP (Internet Protokol) adresi vardır. Bir IP adresi, noktalarla ayrılan dört rakamdan oluşur;  Bir bilgisayarın IP adresi varsa, Internet üzerindeki tüm bilgisayarlar bu adresi kolayca bulur. Yani bir sitenin IP adresini biliyorsanız, Web tarayıcınıza bu adresi yazarak da bağlanabilirsiniz. Ancak bu rakamları akılda tutmak zor olduğundan her bir IP adresine karşılık gelen alan adları verilmiştir. Çoğu Internet Servis Sağlayıcılarda bulunan özel sunucu bilgisayarlardan (Alan Adı Sunucuları - Domain Name Server - DNS) oluşan bir ağ, hangi alan adının hangi IP adresine karşılık geldiği bilgisini tutar ve kullanıcıları doğru adreslere yönlendirir. Internet'te trafiğin işlemesi bu IP adreslerine bağlıdır. Böylece hiçbir karışıklık olmaz.

Siz de Internet'e bağlandığınızda bilgisayarınıza bir IP adresi atanıyor. Ancak çoğu kullanıcının IP adresi dinamiktir, yani servis sağlayıcınızda o an boş bulunan bir IP adresi atanır. Bu yüzden her bağlantıda IP adresinizin son numarası değişir. Bu nedenle ip adresiniz değişeceği için ip öğrenme için ip no bul sayfamızdan kendinize ait ip adresini ip no sorgulama ile tekrar öğrenebilirsiniz.
IPSorgu.com sayfalarında ip numaram nedir, ip adresim nedir, ip adresi, ip numarası ile haritalı adres tespiti gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz.


Reklam Ver


Yandex.Metrica